Bio

Brian studiował u Alexandra Goehr’a na Uniwersytecie w Cambridge, a po jego ukończeniu kontynuował studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie lekcje kompozycji pobierał m.in. u takich mistrzów jak Henryk Mikołaj Górecki i Witold Lutosławski.

Brian teaching in Shanghai
An Orchestration Masterclass at the Shanghai Conservatory

Brian jest nadal silnie związany z Polską, stworzył muzykę do wielu znakomitych polskich filmów, a także muzykę do polskiej inscenizacji dramatu Tony Kushnera Angels in America. Napisał również wiele muzyki przeznaczonej do telewizji, a jego twórczość regularnie pojawia się we flagowych programach BBC, takich jak Coast czy Panorama.

Wsród innych osiągnięć należy wymienić orkiestrację oprawy muzycznej transmisji BBC z londyńskich Igrzysk Olimpijskich, multimedialną prezentację Millennium Dome w Londynie i muzykę do reklam, w tym reklam wiodących marek globalnych, jak np. Hewlett Packard czy Coca Cola.

Wiele kompozycji filmowych Briana znalazło się na płytach wydanych przez Virgin Classics, Decca i Silvia Screen. Brian zasiada również w kolegium redakcyjnym czasopisma The Soundtrack.